Äitien juhlistus avasi kesän tapahtumaputken Marjaniemessä

14.5.2022

Kuva: Laura Rautjoki


Kahden vuoden koronatauon jälkeen Marjiksen kesäkauden tapahtumatarjonta päästiin avaamaan äitienpäiväjuhlalla. Yhdistyksen puheenjohtaja piti puheen äideille. Äitienpäiväkakkua nautittiin Marjiksen lahjakkaiden nuorten esittäessä musiikkia useilta vuosikymmeneltä, joukossa myös esittäjän oma sävellys.

 

Marjiksessa päästää nauttimaan yhdessäolosta erilaisissa tilaisuuksissa pitkin kesää. Iloitsemme erityisesti voidessamme toivottaa tervetulleiksi Marjikseen siirtolapuutarhurit ympäri Suomea isännöidessämme heinäkuussa Suomen siirtolapuutarhaliiton neljän vuoden välein järjestettävää Kohtaamispäivää.

 

Marjiksen kesän ’22 tapahtumakalenteri löytyy juuri ilmestyneen MarjisINFOn takasivulta.


Kuva: Laura Rautjoki
Yhdistyksen puheenjohtaja Matti Taina piti puheen äideille, kuva: Laura Rautjoki.